nemzetkozi sikerek

NYVSC  >  Magunkról  >  Nemzetközi sikereink
Az NYVSC nemzetközi sikerei 1973. – 2015. között PDF Nyomtatás E-mail
2016. június 02. csütörtök, 15:08

Rovatunk elsődleges célja honlapunkon is tiszteletünket kifejezni legsikeresebb sportolóink eredményei és legkiválóbb edzőink munkássága előtt. Bízunk abban, hogy így sikerül megmenteni Őket/azokat a gyors feledés, vagy az elhallgatás veszélyétől.

Fontosnak tartjuk, hogy Ők jelentsék a mércét és a motiváló erőt napjaink sportolói és szakemberei számára.

Összeállításunk minden bizonnyal nem tökéletes.
Kérünk mindenkit, aki hiteles bizonyítékkal rendelkezik az itt közöltektől eltérő, vagy azokat kiegészítő adatokra vonatkozóan, hozza azokat tudomásunkra az e-mail címünkre küldött üzenetével.
Megköszönjük, ha információival hozzájárul összeállításunk hibátlanná tételéhez.

 

OLIMPIÁK

 

 2. hely Szabó Tünde úszás Barcelona 1992. (Vajda Tamás)
 3. hely Váradi János ökölvívás Moszkva 1980. (Szántó József)
 3. hely Feri Attila súlyemelés Atlanta 1996.  (Glückmann Pál)
 5. hely Szabó Ildikó atlétika Montreal 1976. (Molnár István)
 5. hely Popa Adrián súlyemelés Atlanta 1996. (Glückmann Pál)
 6. hely Szabó Tünde úszás Barcelona 1992. (Vajda Tamás)
 7. hely Bakosi Béla atlétika Moszkva 1980. (Sigér Zoltán)
 7. hely Feri Attila súlyemelés Athén 2004. (Glückmann Pál)
10. hely Farkas Zoltán súlyemelés Sydney 2000. (Glückmann Pál)
12. hely Németh László súlyemelő Barcelona 1992. (Glückmann Pál)
23. hely Csabai Judit úszás Szöul 1988. (Szűcs Csaba)
olimpikon Petrika Ibolya atlétika Moszkva 1980. (Molnár István) 
olimpikon Ficsor József atléta Barcelona 1992. (L. Nagy József)
olimpikon Harsági Andrea tollaslabda Barcelona 1992. (Sára Jenő)
olimpikon Kovács Rita úszó Atlanta 1996. (Vajda Tamás)
olimpikon Gyulai Miklós atléta Sydney 2000. (dr. Sztipits László)
olimpikon Tamtom Péter súlyemelő Sydney 2000. (Glückmann Pál)
olimpikon Kürti Éva bob Salt Lake City 2002.
olimpikon Ajkler Zita atléta Athén 2004. (Kasperkiewicz G.)
olimpikon Balog Vilmos ökölvívó Athén 2004. (Botos András)
olimpikon Kürti Éva atléta Athén 2004. (Kerekes László)
olimpikon Tóth János atléta Athén 2004. (Pokrovenszki J.)
olimpikon Baranyai János súlyemelés Peking 2008. (Glückmann Pál)
olimpikon Rakonczai Beáta atléta London 2012. (György Rolland)

 

VILÁGBAJNOKSÁGOK
Felnőtt

1. hely Feri Attila súlyemelés Isztambul 1994. (Glückmann Pál)
1. hely Feri Attila súlyemelés Kanton 1995. (Glückmann Pál)
2. hely Szabó Tünde úszás Perth 1990. (Vajda Tamás)
2. hely Kovács Rita úszás 25 km Róma 1994. (Vajda Tamás)
3. hely Váradi János ökölvívás Reno 1986. (Szántó József)
3. hely Kovács Rita úszás, csapat Perth 1990. (Szűcs Csaba)
3. hely Kovács Rita úszás, csapat Róma 1994. (Vajda Tamás)
3. hely Feri Attila súlyemelés Antalya 2001. (Glückmann Pál)
3. hely Ducza Anita ökölvívás Plodoks 2005. (Fischer László)
3. hely Ducza Anita ökölvívás Delhi 2006. (Fischer László)
3. hely Ducza Anita ökölvívás Ningpo 2008. (Fischer László)
3. hely Veress Amarilla k-sz.vívás Eger 2015. (Pákey Béla)
3. hely Veress Amarilla k-sz.vívás Eger 2015. (Pákey Béla)
4. hely Kovács Rita úszás Perth 1990. (Szűcs Csaba)
4. hely  Feri Attila súlyemelés Kanton 1995. (Glückmann Pál)
5. hely Németh László súlyemelés Budapest 1990. (Glückmann Pál)
5. hely Németh László súlyemelés Budapest 1990. (Glückmann Pál)
5. hely Feri Attila súlyemelés Kanton 1995. (Glückmann Pál)
5. hely Popa Adrián súlyemelés Kanton 1995. (Glückmann Pál)
5. hely Csík Mónika ökölvívás Delhi 2006. (Fischer László)
6. hely Csík Mónika ökölvívás Plodoks 2005. (Fischer László)
7. hely Bakosi Béla atléta Helsinki 1983. (Sigér Zoltán)
7. hely Popa Adrián súlyemelés Antalya 2001. (Glückmann Pál)

 

Ifjúsági/Junior/U 23 

 

1. hely Veres Amarilla k-sz. vívás Sharjah 2015. (Pákey Béla)
1. hely Veres Amarilla k-sz.  vívás Sharjah 2015. (Pákey Béla)
3. hely Váradi János ökölvívás Yokohama 1979. (Szántó József)
3. hely Németh László súlyemelés Szarajevó 1990. (Glückmann Pál)
3. hely Németh László súlyemelés Szarajevó 1990. (Glückmann Pál)
3. hely Nagy Kornélia Kitti ökölvívás Antalya 2011. (Nagy Lajos)
4. hely Németh László súlyemelés Fort-Lauderdale  1989. (Glückmann Pál)
4. hely Németh László súlyemelés Szarajevó 1990. (Glückmann Pál)
6. hely Kovács Tímea atléta, váltó Athén 1986. (Orendi Mihály)
7. hely Hrenkó Ivett tájfutó, váltó Dublo (AUS) 2005. (Hrenkó László)

 

EURÓPA BAJNOKSÁGOK

Felnőtt

1. hely Bakosi Béla atléta (f. p.) Sindelfingen 1980. (Sigér Zoltán)
1. hely Bakosi Béla atléta (f. p.) Milánó 1982. (Sigér Zoltán)
1. hely Pálóczi Gyula atléta (f. p.) Athén  1985. (Sigér Zoltán)
1. hely Kovács Rita úszás (5 km) Bécs 1995. (Vajda Tamás)
1. hely Kovács Rita úszás (25 km) Sevilla 1997. (Vajda Tamás)
1. hely Szentgyörgyi Katalin atlétika (mezei) Malmő 2000. (György Rolland)
1. hely Csík Mónika ökölvívás Velje 2007. (Fischer László)
2.hely Erdélyiné Szabó Ildikó   atléta (f.p.) San Sebastian 1977. (Molnár István)
2. hely Erdélyiné Szabó Ildikó atléta (f.p.) Milánó 1978. (Molnár István)
2. hely Pálóczi Gyula atléta Budapest 1983. (Sigér Zoltán)
2. hely Váradi János ökölvívás Várna 1983. (Szántó József)
2. hely Váradi János ökölvívás Torino 1987. (Szántó József)
2. hely Bakosi Béla atléta (f. p.) Budapest 1988. (Sigér Zoltán)
2. hely Szabó Tünde úszás Athén 1991. (Vajda Tamás)
2. hely Szabó Tünde úszás Athén 1991. (Vajda Tamás)
2. hely Feri Attila súlyemelés Kanton 1995. (Glückmann Pál)
2. hely Farkas Zoltán súlyemelés Rijeka 1997. (Glückmann Pál)
2. hely Farkas Zoltán súlyemelés Rijeka 1997. (Glückmann Pál)
2. hely Farkas Zoltán súlyemelés Rijeka 1997. (Glückmann Pál)
2. hely Feri Attila súlyemelés Trencsén 2001. (Glückmann Pál)
2. hely Csík Mónika ökölvívás Pécs 2003. (Fischer László)
2. hely Ducza Anita ökölvívás Pécs 2003. (Fischer László)
2. hely Csík Mónika ökölvívás Olaszország 2004.  (Fischer László)
2. hely Ducza Anita ökölvívás Olaszország 2004. (Fischer László)
2. hely Csík Mónika ökölvívás Varsó 2006. (Fischer László)
3. hely Bakosi Béla atléta Athén 1982. (Sigér Zoltán)
3. hely Bakosi Béla atléta (f. p.) Budapest 1983. (Sigér Zoltán)
3. hely Bakosi Béla atléta (f. p.) Göteborg 1984. (Sigér Zoltán)
3. hely Bakosi Béla atléta (f. p.) Madrid 1986. (Sigér Zoltán)
3. hely Csabai Judit úszás Strasbourg 1987. (Szűcs Csaba)
3. hely Kovács Rita úszás, táv Olaszország 1991. (Szűsz Csaba)
3. hely Feri Attila súlyemelés Kanton 1995. (Glückmann Pál)
3. hely Popa Adrián súlyemelés Rijeka 1997. (Glückmann Pál)
3. hely Kovács Rita úszás (5 km) Sevilla 1997. (Vajda Tamás)
3. hely Farkas Zoltán súlyemelés Riesa 1998. (Glückmann Pál)
3. hely Feri Attila súlyemelés Riesa 1998. (Glückmann Pál)
3. hely Miló Viktória ökölvívás Franciaország 2001. (Botos András)
3. hely Feri Attila súlyemelés Trencsén 2001. (Glückmann Pál)
3. hely Ajkai Anikó súlyemelés Antalya 2002. (Glückmann Pál)
3. hely Ajkai Anikó súlyemelés Antalya 2002. (Glückmann Pál)
3. hely Csík Mónika ökölvívás Tonsberg 2005. (Fischer László)
3. hely Ducza Anita ökölvívás Tonsberg 2005. (Fischer László)
3. hely Ducza Anita ökölvívás Varsó 2006. (Fischer László)
3. hely Csík Mónika ökölvívás Nikolajev 2009. (Fischer László)
3. hely Ducza Anita ökölvívás Nikolajev 2009. (Fischer László)


Utánpótlás, junior, ifjúsági

1. hely Váradi János ökölvívás Rimini 1980. (Szántó József)
1. hely Krizán Sándor labdarúgás Moszkva 1984. (Tóth János)
1. hely Szentgyörgyi Katalin atléta Ljubljana 1997. (György Rolland)
1. hely Szentgyörgyi Katalin atléta (mezei) Ferrara 1998. (György Rolland)
1. hely Szentgyörgyi Katalin atléta Göteborg 1999. (György Rolland)
1. hely Szentgyörgyi Katalin atléta Amszterdam 2001. (György Rolland)
1. hely Ádám Róbert súlyemelés Nuora 2002. (Glückmann Pál)
2. hely Szabó Ildikó atléta Duisburg 1973. (Molnár István)
2. hely Csabai Judit úszás Róma 1987. (Szűcs Csaba)
2. hely Csabai Judit úszás Amersfoort 1988. (Szűcs Csaba)
2. hely Szabó Tünde  úszás Amersfoort 1988. (Vajda Tamás)
2. hely Szabó Tünde úszás Amersfoort 1988. (Vajda Tamás)
2. hely Szabó Tünde úszás Leeds 1989. (Vajda Tamás)
2. hely Szabó Tünde úszás Leeds 1989. (Vajda Tamás)
2. hely Pécsi Anett úszás Glasgow 1997. (Vajda Tamás)
3. hely Molnár Miklós súlyemelés Olaszország 1981. (Rácz András)
3. hely Zsigó Zsolt ökölvívás Tampere 1984. (Szántó József)
3. hely Kovács Rita úszás Genf 1985. (Szűcs Csaba)
3. hely Molnár Tamás atléta Birmingham 1987. (Molnár István)
3. hely Szabó Tünde úszás, váltó Leeds 1989. (Vajda Tamás)
3. hely Pécsi Anett úszás Glasgow 1997. (Vajda Tamás)
3. hely Nagy Kornélia Kitti ökölvívás Wladislavowo 2012. (Nagy Lajos)
3. hely Veres Amarilla k-sz vívás Varsó 2014. (Pákey Béla)
3. hely Veres Amarilla k-sz vívás Varsó 2014. (Pákey Béla)

 

Serdülő

1. hely Juhász István súlyemelés Kassa 1991. (Glückmann Pál)
1. hely Juhász István súlyemelés Kassa 1991. (Glückmann Pál)
1. hely Juhász István súlyemelés Kassa 1991. (Glückmann Pál)
3. hely Ádám Róbert súlyemelés La Coruna 1998. (Glückmann Pál)
3. hely Ádám Róbert súlyemelés La Coruna 1998. (Glückmann Pál)

 

A súlyemelőknél a fogásnemek és az összetett eredményét is figyelembe vettük, hiszen mindegyikért adnak érmet. Az olimpián csak az összetett eredményt értékelik.

f.p. = fedett pályás

k-sz vívás = kerekes-székes vívás

 

Legfrissebb HÍREINK

Veres Amarilla sikere Rioban a Paralimpián. 

Veres Amarilla

Kerekes-székes vívónk Veres Amarilla bronzérmet szerzett a párbajtőrözők csapatversenyében és ötödik lett tőr egyéniben. GRATULÁLUNK!

Amarilla és edzője Pákey Béla a Köztársasági Elnöktől a Bronz Érdemkereszt kitüntetést kapta. Veres Amarilla számára a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat a „Pro Cumitatu” kitüntető díjat adományozta.

NYVSC hírességei

tarjanyi vivas1Tarjányi István
1978 október 7-én születtem Kiskunfélegyházán, és egy kis faluban éltem Petőfiszálláson 17 éves koromig a szüleimmel. Egy nővérem van...

Bővebben...
 

Feri AttilaFeri Attila
(Románia, Marosvásárhely, 1968. szeptember 24.) magyar súlyemelő. Romániában ismerkedett meg a súlyemeléssel, klubja a Marosvásárhely SC volt...

Bővebben...

Online látogatók

Oldalainkat 5 vendég böngészi

Húsz év piros-kékben

NYVSC book borito

adobe flash player indir
windows live messenger
limewire indir